Misjonarze dziękują za pomoc MIVA Polska

PL A1 059 14 MA s. Marietta Żelasko CSFN Ghana auto 3W roku 2016 dzięki zebranym funduszom z Akcji św. Krzysztof  - 1 gr za 1 km MIVA Polska zrealizowała 73 prośby polskich misjonarzy i misjonarek z 26 krajów świata. Zostały zakupione następujące pojazdy:

 ·         37 samochodów terenowych i osobowych oraz 5 busów,

 ·         1 ambulans;

 ·         8 motocykli i skuterów;

 ·         132 rowerów;

 ·         2 silniki do łodzi;

 ·         140 wózków inwalidzkich;

 

Łącznie na powyższe projekty MIVA Polska przekazała pomoc w wysokości 2 002 092,80 zł.

Zrealizowane projekty według kontynentów: Afryka – 43; Ameryka Płd. – 19; Azja i pozostałe –11;

Zrealizowane projekty według przynależności kościelnej: biskupi misyjni – 3, księża Fidei Donum –21; Siostry –25; księża i bracia zakonni –22, misjonarze świeccy – 2.

 MIVA Polska w imieniu wszystkich misjonarzy, którzy otrzymali pomoc na środki transportu składa serdeczne Bóg zapłać! Oprócz listów i podziękowań z misji wraz z materiałem zdjęciowym, które często publikujemy w Biuletynie Informacyjnym MIVA, misjonarze w I-sze soboty miesiąca ofiarowują Msze św. za wszystkich dobroczyńców MIVA, szczególnie kierowców prosząc dla nich o bezpieczne podróże i błogosławieństwo Boże w życiu. Z podziękować i zdję od misjonarzy powstaje Wielka Księga Wdzięczności MIVA, prezentowana w czasie najważniejszych uroczystości organizowanych przez MIVA Polska.

 

 

Poniżej publikujemy kilka podziękowań od polskich misjonarzy:

 

LIST Z KAMERUNU Z PODZIĘKOWANIEM ZA POMOC W ZAKUPIE SAMOCHODU TERENOWEGO

 

Kochani Dobroczyńcy MIVA Polska!

 

PL A1 030 16 MP s. Gabriela Zaręba Kamerun 1Kieruję do Was wszystkich, szczególnie do kierowców, słowa wdzięczności za pomoc w zakupie samochodu dla misji w Djouth. Ułatwi nam on pracę na oddalonych wioskach, pośród dzieci w centrach edukacyjnych oraz wśród chrześcijan naszej parafii. Dzięki niemu możemy łatwiej i sprawniej docierać do nich z pomocą, a także zakupić potrzebne artykułu – żywnościowe i szkolne. Zwłaszcza jedzenie dla dzieci Baka, które w swoich szkołach na wioskach raz w tygodniu otrzymują posiłek, właśnie dzięki dobrodziejom.

 

Otrzymany samochód to jedyny środek transportu na misji. Tym samym dzięki niemu mamy więcej czasu na zorganizowanie różnych spotkań. Wioska bardzo się cieszy. Czują się bardziej bezpieczni, bo zawsze mogą liczyć na pomoc w sytuacjach trudnych.

 

Niech Pan strzeże Was na wszystkich drogach codziennego życia, błogosławi i prowadzi bezpiecznie. Niech ten Rok będzie również rokiem szczególnych łask.

 

Z darem modlitwy

 

s. Gabriela Zaręba ZDCH, misjonarka z KAMERUNU

 

…………………..

 

PODZIĘKOWANIE ZA 10 WÓZKÓW INWALIDZKICH DO OŚRODKA W BIANKOURI W TOGO

 

PL A1 006 16 MP s. Kornelia Olechno CSC Togo wózki 18Przyjaciele MIVA i Dobroczyńcy!

 

W imieniu tych wszystkich, którzy dziś, dzięki Waszej pomocy, otrzymali niesamowite wsparcie od MIVA Polska w formie daru tj. 10 wózków dla niepełnosprawnych, bardzo dziękuję za pomoc w imieniu własnym i całej ludności z naszego regionu. To radość dla nas wszystkich, bo nikt wcześniej jeszcze nie pomógł takim osobom. Zazwyczaj niepełnosprawnych zostawia się zdanych na samych siebie lub jedynie na wsparcie najbliższej rodziny, która i tak niewiele może pomóc zwłaszcza tu na północy w najbiedniejszej części Togo.

 

Dziękujemy Wam, Kochani Przyjaciele, za niesamowitą inicjatywę w ROKU MIŁOSIERDZIA. Wasza pomoc, to dla tych ludzi, dotyk Pana Boga. Niech On sam zawsze Was wspiera i Wam błogosławi każdego dnia. Życzymy Wam wiele sił, zdrowia i potrzebnych łask w tak odpowiedzialnej pracy. Jesteście ogromną siłą misji. Do naszej wdzięczności dołączamy przede wszystkim naszą pamięć w modlitwie.

 

s. Kornelia Olechno CSC, misjonarka TOGO

…………………..

 

PODZIĘKOWANIE Z UGANDY ZA POMOC W ZAKUPIE 22 ROWERÓW DLA KATECHISTÓW

 

PL A1 078 16 MP o. Marek Warzecha OFMConv UGANDA 19Drodzy Dobrodzieje Misji!

 

W imieniu Braci Mniejszych Konwentualnych (franciszkanów)oraz katechistów z Kakooge (Diecezja Kasana - Luweero w Ugandzie), dziękuję za pomoc materialną i modlitwę. Dzięki Waszej pomocy mogliśmy kupić 22 rowery dla katechistów i wice katechistów. Nasza parafia jest bardzo rozległa. Do najdalszej stacji dojazdowej mamy 24 kilometry, a do najbliższej 5 kilometrów. Takich stacji mamy 15. Co miesiąc organizuję spotkanie katechistów, a bez rowerów trudno byłoby pokonać tak duże odległości. Katechiści odwiedzają także parafian, prowadząc małe grupy chrześcijańskie oraz uczą dzieci katechezy. Bez pomocy katechistów trudno byłoby ewangelizować ludzi w naszej parafii. Dlatego rowery, które dla nich kupiliście są tak bardzo potrzebne. Katechiści w naszej parafii nie otrzymują wynagrodzenia i mają liczne rodziny. Wasza pomoc w postaci rowerów jest wielka. Od stycznia 2017 w pierwsze soboty miesiąca, zaczęliśmy odprawiać Msze Święte w waszej intencji – nasi drodzy Darczyńcy, szczególnie za kierowców z prośbą o bezpieczną podróż.

 

Niech Pan Bóg Wam błogosławi i obdarzy swoimi łaskami. Pokój i Dobro!

 

 

o. Marek Warzecha OFMConv, misjonarz z UGANDY

………………………

 

PODZIĘKOWANIE Z PERU ZA POMOC W ZAKUPIE MOTORU DO PRACY MISYJNEJ

 

Projekt PL A 207316 MP 12Drodzy Bracia i Siostry, Dobroczyńcy i Ofiarodawcy, Przyjaciele MIVA i Misjonarzy!

 

W imieniu całej wspólnoty parafialnej Santa Clara de Nanay w Peru pozdrawiam wszystkich Kierowców polskich dróg, ofiarodawców i wszystkich, którym droga jest misyjna posługa Kościoła. W imieniu własnym i w imieniu parafin pragnę z serca podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w zrealizowaniu projektu związanego z zakupem motocykla.

 

Parafia jest wspólnotą zamieszkałą przez Indian Kukama, są to ludzie niezwykle prości. Do parafii należy 41 wiosek położonych wzdłuż trzech rzek. Do części wiosek dopływam tylko rzekami. Niejednokrotnie, zwłaszcza w porze deszczowej, ze względu na brak drogi, do wiosek docierałem pieszo pokonując wiele kilometrów. Dziś – dzięki Bożej pomocy i Waszemu wsparciu, udało nam się zakupić motor. Dzięki Waszemu wsparciu i ofiarności nasza misyjna posługa staje się coraz bardziej skuteczna, a Wy – choć na odległość – stajecie się misjonarzami poprzez dar waszego serca. Niech Dobry Bóg za wszystko Wam wynagradza, a my ze swojej strony obiecujemy modlitwę w waszej intencji. Polecamy Was i Wasze intencje przy Ołtarzu, sprawując Najświętszą Ofiarę.

 

Niech Św. Krzysztof prowadzi nas wszystkich bezpiecznie po ziemskich drogach tak, abyśmy wszyscy mogli docierać szczęśliwie do wyznaczonego celu. Z Bogiem.

 

Z peruwiańskiej Amazonii.

 

Ks. Jacek Żygała FD Przemyśl, misjonarz z PERU

 

Karta wypominkowa 2017-1

Zobacz nasze filmy:

więcej...Ten serwis wykorzystuje pliki cookies w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Korzystanie z serwisu internetowego bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Wszystkie zasady ich używania wraz z informacjami o sposobie wyrażania i cofania zgody na używanie cookies, opisaliśmy w Polityce Prywatności.